Francouzská škola

Francouzská škola

Škola boje kordíkem, resp. fleretem. Charakteristický je lineární pohyb, útok je jen bodný, základní odvetou je riposta, tj. kryt a protiútok provedené během soupeřova útoku.
Pro francouzskou školu je typická pohybová estetika vyjádřená nejlépe v šermířských pozdravech.

Italská škola

Italská škola

Škola boje rapírem či kombinací rapír/levá ruka, rapír/dýka a rapír/plášť. Charakteristická je preference bodu před sekem, výrazná práce celým tělem, hluboký výpad a odvety ve stesso tempu, tj. současně s útokem protivníka.

Filmový a divadelní šerm

Filmový a divadelní šerm

Ateliér zdokonaluje současné formy a nachází nové výrazové prostředky pro efektní, věrohodné, umělecky hodnotné a především bezpečné inscenační postupy šermířských výkonů. Sdružuje zájemce z řad herců, tanečníků, historických šermířů, kaskadérů. Při pravidelných trénincích zlepšují své šermířské a bojové dovednosti, určené pro oko diváka.

Dětský ateliér – tento rok není otevřený

Dětský ateliér – tento rok není otevřený

Mladí muži a slečny ve věku od 10 let absolvují povinnou rozcvičku a začínají trénovat techniky boje s historickými zbraněmi. Učí se ovládat nejen pohybové techniky, ale vlastní emoce; chápat chování protivníka a předvídat jeho reakce; pracovat se svým strachem; vést ostatní, ale i podřídit se zájmu celého týmu. Množství a náročnost práce se liší podle stupně pokročilosti studenta a jeho ambicí.

Ateliér boje na koni

Ateliér boje na koni

Rytířův nejcennější majetek byl kůň. Nesl ho jak do bitev a válek, tak při turnajích a kláních. Naši budoucí jezdci i koně jsou trénováni proti rušivým vlivům, jako je oheň, střelba, dým či komplikované překážky. Náš rytíř zasáhne dřevcem kvintánu, vypustí za jízdy šíp z luku a ze sedla ovládá dravce na lovu. Dámy se jezdeckých aktivit účastní stylově, v dámském sedle.