A.K.A.

Narozen: 4. 2. 1980

Šermuje od: odjakživa

Učí od: 2013

lektor škol: italská škola

AKA a já:

„Po zkušenostech z různých bojových sportů (aikidio, tai-chi) mě oslovila možnost učit se tradiční evropský styl boje. Jakmile jsem se dozvěděl o existenci A.K.A., začal jsem navštěvovat její kurzy. Jsem vystudovaný pedagog, proto mě hned oslovila možnost vést nové nadšené lidi a pomáhat jim objevovat základní principy šermu. Chápu ho jako plnohodnotné bojové umění, baví mne zkoumat jeho zákonitosti a techniky, spolu s překlady starých mistrů, a pod vedením těch současných je funkčně provádět. A.K.A. bych doporučil všem, které zajímá šerm, ať již v pojetí LH, či scénického boje nebo kunstu. Začínající šermíři zde dostanou důležité informace ohledně bezpečné práce se zbraní a principech, na kterých stojí veškerý šerm. Pro lidi, které táhne inscenování boje je tu pak opravdu skvělá možnost dopracovat se do vyšších pozic a dostat se k filmu či divadlu. Věřím, že každý si najde svůj šálek, lektora, který ho něčím osloví, odpovídá jeho naturelu a zaměření. Já kladu důraz na účelnost a funkčnost toho, co předávám dál, aktuálnost informací vycházející ze studia starých mistrů a ověřování si správnosti prováděných technik.“

Od roku 2009 šermuje pod A.K.A, jeho srdeční záležitostí se stala italská škola. Šermu dlouhým rapírem a německé škole se začal věnovat v roce 2012 v rámci A.K.A., pod vedením Petra Vytopila se dále vzdělává v technice italské školy. Zajímá ho především rekonstrukce stylu dle jednotlivých italských mistrů převážně 16. století. V roce 2013 se stává pomocným lektorem na kurzech v Českých Budějovicích.

Hlavní část Petrova volného času zabírá historie a vše co s ní souvisí, od bádání nad vlastním rodokmenem až po studium italských mistrů jako je Giganti či Fabris. Dále je to pak téměř veškerá literatura či filmy. Na prvním místě se však věnuje své rodině.

Petr “Pisty” Pistulka

Ateliéry: