A.K.A. ,

Narozen: 8. 3. 1983

Šermuje od: odjakživa

Učí od: 2007

lektor škol: německá, italská

Šerm a já:

„K šermu jsem se dostal přes fantasy, to mám s mnoha mými žáky společného. Jsem tudíž velmi rád, že je mohu přivést na jakýsi rozcestník, ukázat jim možnosti, které šermířské umění skýtá. Na práci lektora mě baví motivovat lidi, sledovat, jaké dělají pokroky, a jak si skrze nové obzory nachází mnohdy i nové, předem netušené zájmy, například lásku k divadlu, inscenování boje na scéně a přípravu s tím související.“

Šerm od roku 2004, absolvoval semináře pod vedením Petera Kozy, Borka Belfína, Petra Vytopila v systému Magisteria, další vzdělávání a spolupráce s Petrem Nůskem a Mirkem Khunem. asistence u vzniku A.K.A. ateliérů v Českých Budějovicích, kde působí od roku 2007 jako lektor se zaměřením na německou a italskou školu. Věnuje se také přípravě SWMT teamu a inscenovanému boji v oblasti filmového/divadelního šermu. Účastnil se rekreačně několika turnajů, jeho posledním úspěchem je druhé místo v boji kordem na turanji Kubelíkův kord 2014.

Spousty zkušeností nejen v šermířské profesi nasbíral na projektech, kterých se účastnil pod agenturou A.R.G.O. K významným patří zejména příprava herců na bojové choreaografie v muzikálech, pravidelná spolupráce s divadlem Kalich a Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Podílel se také na zahraničních projektech, např. gladiátorské hry na Sicílii.

Ve volném čase si Čenda rozšiřuje vlastní obzory zkoušením nových věci z všemožných oborů, nebrání se adrenalinovým sportům. Má rád jízdu na koni, lezení a airsoft. „Šerm je pro mne relax a velká výzva zárovneň, svým žákům se snažím na vlastním příkladu ukázat, že zálibu v pobíhání po lesích a hradech a hraní si na rytíře lze povýšit na seriozní úroveň. V jakémkoliv směru, kterým se rozhodnou jít. A.K.A. je tu proto, aby lidem tyto možnosti nejen poodhalila, ale případně i zprostředkovala.